Danışmanlık - CG CONCEPT
CG CONCEPT

Danışmanlık

Kurum ve şirketlerin uygulamaları gereken temel yapı taşlarından biri olan danışmanlık hizmeti, müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu bir uygulama türüdür. Dış mekânın işlevselliğini ve iç mekânın da niteliğini belirleyen ekipler, çeşitli incelemelerde bulunur. Yaratıcılıkları ile yenilikçi çözümler geliştirip istek ve özel talepler çerçevesinde hareket edilir. Çizim ve dokümanların hazırlandığı süreç sağlıklı bir şekilde yürütülür.

Mimari Danışmanlık Nedir?

Mimari danışmanlık, inşaat ruhsatı aşaması ve öncesinde 3194 Sayılı İmar Kanunu ve Yönetmelikleri çerçevesinde mimarlar tarafından sürdürülen etüt ve proje hizmetlerine verilen genel bir isimdir. Hizmet kapsamı; yapıların proje ve teknik şartnamelere uygun olup olmadığı ile yapılan işin ihtiyaç ve özelliklere uyum sağlayıp sağlamadığından meydana gelir.

İnşa edilecek ya da yenilenecek bir yapının belirtilen istekler doğrultusunda mimarlar tarafından hazırlanması demektir. Çalışma alanı ve konsepte uygun tasarımları hazırlayan mimarlar, bireylere çeşitli alternatifler sunar.

Mimari Danışmanlık Hizmetinin Faydaları Nelerdir?

İşletme ve şirketin performansını artıran bu hizmet, hedefe kolay bir şekilde ulaşılmasını sağlar. Kişiselleştirilmiş tasarımlar hazırlayarak kişilerin tercihine sunar. Danışmanlık hizmetinin faydaları;

  • Dekorasyon ve benzeri alanlarda doğru karar vermenizi ve operasyonel süreci yönlendirmenizi sağlar.
  • Hizmetlerinizin kalite ve verimliliğinde artış gerçekleşir.
  • Müşteri potansiyelinizi ve memnuniyetinizi yükseltir.
  • Kaynaklarınızı etkin kullanmanızı sağlarken bütçenizi dengede tutmanıza da destek olur.
  • Kurum içindeki iş birliği, iletişim ve organizasyon gibi operasyonel süreçlerin iyileşmesi ve bağlantıların güçlenmesi başarının kaynağını oluşturur.

Danışmanlıktan Projenin Ortaya Çıkışına Kadar Olan Süreç Nasıl İşler?

Danışmanlık, yenilikçi bakış açısıyla işlevsel ve estetiksel tasarımlar oluşturulmasını sağlar. Kafe, restoran, ofis, mağaza ve konutların projelendirilmesinde gerekli uygulama ve sonuçları verir. Ön hazırlık aşamasında, bireylerin istek ve ihtiyaçlarını öğrenerek en uygun ortamı hazırlar. Müşterilerin isteklerini analiz edip gerekli verileri toplamak da bu hizmete dâhildir.

Tasarımlar, düşünülen materyaller ile bir araya getirilerek modellenir. Projenin bitmeye yakın halini gören bireyler, istek ve ihtiyaçlarını gözden geçirerek projeyi güncelleyebilir. Sonrasında, kaliteli ve dayanıklı ürün ile malzemeler seçilerek projenin konseptine uyarlanır. Güncel fikirler takip edilerek en ideal seçim gerçekleştirilir. İş güvenliği ve kaliteli işçilik göz önünde bulundurularak projeye uygulanır.  Danışmanlık projelerinizde, hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek tasarımlar için hizmetinizdeyiz.

Bir projeniz var mı?

Bize Ulaşın !