Daire Projeleri - CG CONCEPT
CG CONCEPT

Daire Projeleri

Temel işlevi barınma olan daireler, yaşam şartlarının değişmesiyle birlikte daha çok çeşitlenmeye başladı. İnsanların ihtiyaçlarının değişmesi, daire projeleri tasarım aşamasında planlanması gereken faktörleri şekillendirmeye başladı. Şahsi beklentiler, iklim koşulları, bütçe, ulaşılabilirlik, teknolojik kullanım gibi başlıca daire projesi kriterleri artık daha önemli. Her bütçeye ve her beklentiye uygun projelerin tasarlandığı günümüzde tasarım kararları alınmadan önce kişiye özel beklenti ve istekler proje oluşum aşamasında dikkatle değerlendiriliyor. Dairenin fiziksel özellikleri ile beklentileriniz karşılaştırılıyor. Yaşam alanınızı kolaylaştıracak, sizin tarzınızı yansıtacak tasarımlar sayesinde daha konforlu bir kullanım imkanı elde etmeniz sağlanıyor.

Daire Projelerini Etkileyen Unsurlar

Daire projeleri oluşturulurken konutun konforunu oluşturacak farklı unsurlar bir arada ele alınıyor. Fiziksel özellikler, malzeme kalitesi, kişinin beklentileri, bütçe gibi kriterler projenin yapılanmasını doğrudan etkileyen temel unsurlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bunlar dışında;

  • Fiziki açıdan konutun bulunduğu kat, kattaki konumu, oda, banyo, balkon gibi alanların sayısı ve ölçüleri
  • Malzeme kalitesi, dış cephe durumu, binanın teknik donanımı,
  • Projeye ayrılması gereken bütçe,
  • Kişinin beklentilerine uygun malzeme ve renk seçimi,
  • Teknolojik olarak tüm imkanların doğru konumlandırılması,
  • Projenin anahtar teslim süresi gibi kriterler konut projeleri için en temel unsurları oluşturur.


Daire Projelerini İncelerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yaşamımızda en önemli kararlardan biri kendinizi içinde rahat hissedeceğiniz, günün beklenti ve ihtiyaçlarına uygun bir daire sahibi olmaktır. Bütçenizi zorlamayacak hem de beklentilerinizi karşılayacak daire projeleri için birkaç önemli kriteri dikkatle incelemenizde yarar var. Bu aşamada bir projeden beklentilerinizin neler olduğunu net olarak belirlemeniz çok önemlidir. Önceliklerinizi belirlemek, projeleri değerlendirirken çok daha kolay karar vermenize yardımcı olur.

Proje planlaması sırasında karşı tarafa beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı net olarak aktarabildiğinizden emin olmalısınız. Yaşamayı planladığınız dairenin ölçüleri, bulunduğu kata göre aldığı ışık, peyzaj manzarası gibi diğer önemli kriterler de net olarak değerlendirilmiş olmalıdır. Projenin kalitesi, sunduğu imkanlar, hizmet anlayışı, teknolojiyi kullanımı, profesyonel bakış açısı, alanında uzman kişiler ile çalışması, size güven vermesi diğer önemli unsurlar arasında yer alır.

CG Konsept olarak Daire projelerinizde, hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek tasarımlar için hizmetinizdeyiz.

Bir projeniz var mı?

Bize Ulaşın !