Cuma Güzey Kimdir? - CG CONCEPT
CG CONCEPT
mimar cuma güzey

Cuma Güzey Kimdir?

Yaklaşık yarım asırlık tecrübenin birikimiyle günümüze kadar gelen CG Konsept Mimarlık firması Mimar Cuma Güzey tarafından kuruldu. İstanbul doğumlu olan Cuma Güzey 3 çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Yaklaşık 2 neslin tüm bilgi birikimini yansıtan CG Konsept Mimarlık günümüzün tüm inovatif yaklaşıklarını sergiliyor.

KOCA ÇINARLARIN BİLGİ VE TECRÜBELERİNİ İŞİMİZE AKTARIYORUZ

Cuma Güzey, sahip olduğu bilgi ve tecrübe birikimini şu sözlerle aktarıyor:  “Küçük yaşlarda, dede ve baba mesleğinin icra edildiği mobilya dükkanında mimarlık hayatıma farkında olmadan adım attım. İki koca çınarın yanında yetişmek ve onların bilgi birikimine yakından şahit olmak muhteşem bir deneyimdi.”

İSTANBUL’UN İKİ MUHTEŞEM ESERİNİN AHŞAP RESTORASYONU BABAM VE DEDEMİN USTA ELLERİYLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul’un göz bebeği iki muhteşem tarihi eserinin ahşap restorasyonu Cuma Güzey’in zanaatkar ustalarının ellerinde yeniden hayat buldu. Cuma Güzey’in iş ve çalışma prensiblerinin öğrenmesi 9-10 yaşlarından itibaren İstanbul’un seçkin ahşap zanaatkarlarından olan dedesi ve babasının yanında başlıyor. Cuma Güzey, çocukluk dönemini şöyle ifade ediyor: “Dedem ve babam yılların değer kattığı Eminönü Yeni Camii, Tarihi Mahmutpaşa Hamamı gibi önemli yapıların ahşap restorasyonlarını 30 yıl önce binbir emekle yaptı. Dedem ve babamın bu önemli eserlerin ahşap restorasyonunu ustalık eseri olarak yapmış olmalarının gururunu yaşayarak devraldığımız bu bayrağı 3 kuşaktır sürdürüyoruz.”

MİMARLIK EĞİTİMİMİ TÜRKİYE’NİN EN İYİLERİNDEN ALDIM

Cuma Güzey’in ahşap zanaatine olan ilgilisi İstanbul’da okuduğu lise yıllarında da devam etti. Kültürel bir birikimin yanında pratikteki pek çok değeri de sentezlemeyi başaran Cuma Güzey, aynı zamanda Türkiye’nin pek çok ünlü mimarında da eğitimler aldı. Üniversite eğitimi öncesinde edindiği tüm bu tecrübelerin kendisine çok şey kattığını ifade eden Cuma Güzey, özellikle farklı projeleri şantiyede inceleme fırsatı bulmanın bir mimarın hayatında ne derece önemli olduğunun da altını çiziyor.

HEP DAHA İYİYİ VE MÜKEMMELİ YAKALAMAYA ÇALIŞTIM

Üniversite eğitimi öncesinde Autocad konusunda kendisini geliştirmeye başlayan Cuma Güzey, zaman içinde Autocad ile kurgu olarak bir projeyi nasıl işleyeceğini tüm ayrıntılarıyla öğrendi. Ancak tüm öğrendiği yeni şeylerin kendisinde daha fazla öğrenme aşkı oluşturduğunu dile getiren Cuma Güzey, “Küçük yaşlardan gelen ahşap, imalat ve şantiye bilgilerinin o günlerde ufak ufak hafızama kazındığını daha iyi görebiliyordum. Üniversite yıllarına geldiğimde artık bir projeyi hayal edip tasarlayabilir ve çözebiliyordum.” Sözleriyle iyiye ve mükemmele ulaşma çabasını anlatıyor.

ÜNİVERSİTE EĞİTİMİM BOYUNCA ONLARCA PROJE İÇİNDE YER ALDIM

Takvimler 2008’i gösterdiğinde Cuma Güzey, tutkuyla bağlı olduğu tasarım aşkını daha da ileri taşıyabilmek için Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü kazandı. Üniversite yaşamı boyunca farklı onlarca projenin içinde yer aldığını ifade eden Cuma Güzey, bugün geldiği noktada üniversite eğitiminin de çokça etkisi olduğunu vurguluyor.

İŞİMİZİ AŞK İLE YAPIYOR VE HEP DAHA İYİYİ ARIYORUZ

Dedesi ve babasının kendisine gösterdiği yolda emin adımlarla ilerleyen Cuma Güzey, bugün CG Konsept Mimarlığın kurucusu olarak 7 kişilik mimarlık ofisi kadrosuyla çalışıyor. İşlerini hep aşkla yaptıklarının altını çizen Cuma Güzey, “Ekibim ile birçok değerli projeye imza attık. İşimizi aşk ile yapıyor her zaman en iyisini yapabilmek için kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bayrağı devraldığımız günden bu yana işimizi titizlikle sürdürüyoruz. Çıktığımız bu yolda en iyi projelere imza atmaya devam etmeye kararlıyız. Her zaman söylediğim gibi “İşinizi aşk ile yapın ekibinizi iyi seçin çünkü iyi bir ekip sizi zirveye çıkartabilir.” sözleriyle şirketin geldiği noktayı tanımlıyor.

Aynı zamanda CG Konsept şu an itibariyle CG Konsept Mimarlık bünyesinde tüm ahşap, mobilya işlemlerini 800 metrekare kapalı alanda genişletilmiş makina parkuru ile 15 kişilik kadro ile geçmişteki dededen toruna aktarılan mirası gururla taşıyor.

10 +
YILLIK TECRÜBE
143
TAMAMLANMIŞ PROJE
114
MEMNUN MÜŞTERİ
20 +
ONUR VE ÖDÜL

Müşteri Yorumları

Samet T.

Samet T.

Mühendis
Evimizin komple revizyonu için Cg Konsept ile yaklaşık 2 yıl çalıştık. Bu, projenin tasarımını ve işin yürütülmesini içeriyordu. Cg Konsept, mükemmel tasarım fikirleri sağladı, ancak yapının pratik tarafını yönetmede de vazgeçilmezdi.
Esma N.

Esma N.

Ev Hanımı
Planlama sürecini yönetmek ve 1930'lardan kalma evimizin tamamen yenilenmesini ve yeniden modellenmesini tasarlamak ve yönetmek için Cg Konsept'i görevlendirdik. Cg Konsept ile çalışmaktan gerçekten keyif aldık.
Filiz Z.

Filiz Z.

Mimar
Bu, projenin tasarımını ve işin yürütülmesini içeriyordu. Cg Konsept, mükemmel tasarım fikirleri sağladı, ancak yapının pratik tarafını yönetmede de vazgeçilmezdi.