Ay Işığı Otel Taksim Projesi - CG CONCEPT
CG CONCEPT

Ay Işığı Otel Taksim Projesi

Dekorasyon
 • Başlangıç Tarihi:
  11.2019
 • Bitiş Tarihi:
  01.2020
 • Müşteri:
  Ay Işığı Otel

Otel Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Günün stresinden uzaklaşmak, huzurlu ve konforlu bir tatil yapmak isteyenler için en iyi alternatiflerden biri şık bir otelde iyi bir hizmetten yararlanmadır. Özellikle otel odalarının konforu ve rahat ortamı konaklayan müşterileri sakinleştirir ve huzur bulmalarını sağlar.

Renk seçimi, özel tasarlanmış yatak başlıkları, aydınlatma ve mobilyalar iyi bir dekorasyonun en önemli parçalarıdır. Ay Işığı Otel Taksim projesi; şık tasarımı, etkileyici mobilyaları ve renk uyumu ile bir otel odası örneği olarak değerlendirilebilir.

Otel Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Bir otel odası dekorasyonunu daha çekici ve huzurlu kılan olmazsa olmazlar vardır. Konfor ve hijyen başta olmak üzere, renkler, ışık ve mobilya seçimi otel dekorasyonunda en temel unsurlardır. Yatak ve yatak başlığı, birbiri ile uyumlu yatak örtüsü ve perdeler, aydınlatma, dinlenme koltuğu ve makyaj masası otel odalarını çok daha çekici hale gelmesini sağlar. Odanın ölçülerine uygun bir yerleştirme planı, aldığı ışığa uygun renk seçimleri dekorasyonun en önemli detaylarını oluşturur.

Otel Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Otel işletmelerinin en çok önem verdikleri konuların başında, profesyonellik gerektiren otel dekorasyonu gelir. Otel dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken noktaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kısa sürelerle çok fazla misafirin konakladığı otel odalarında elbette en temel unsur temizlik ve hijyendir. Bu sebeple otel odası dekorasyonu planlanırken, kolay değiştirilebilir ve hızlı temizlenebilir mobilyalar ve malzemeler tercih edilmelidir. Otel odası dekorasyonu öncelikle hijyen baz alınarak tasarlanmalıdır.
 • Müşterilerin hijyenden sonra aradığı en önemli kriter konfordur. İhtiyaçlara yönelik ince düşünülmüş eşyalar, rahat bir yatak seçimi bir otel odasının olmazsa olmazlarındandır. Mini buzdolabı, klima, televizyon gibi önemli eşyalar da otel odası dekorasyonu için önemli konfor ölçütleridir.
 • Renklerin insan psikolojisi üzerinde oldukça önemli etkileri vardır. Otel dekorasyonu da insanların ruh hallerine hitap edecek şekilde renk kombinasyonları oluşturulmalıdır.
 • Özel olarak tasarlanmış şık mobilyalar, otel dekorasyonunda önemli bir yere sahiptir. Misafirlerinin unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamasını isteyen otel yöneticileri özel tasarım mobilyalar ile müşterilerine daha şık bir otel odası sunabilir.

Bu seçimlerin her biri otellerin tercih edilebilirliği arttırır. Aynı zamanda müşterilerinin kendilerini özel hissetmelerini de sağlar. Cuma Güzey CG Konsept Mimarlık projelerinizde hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek tasarımlar için hizmet sunuyor.