Fabrika Projeleri - CG CONCEPT
CG CONCEPT

Fabrika Projeleri

Fabrika proje çizimlerimizde tasarım ve uygulama çalışmalarında sürdürülebilir, ekonomik ve dayanıklı tasarımları üretmek amaçlarımız doğrultusundadır. Sürdürülebilirlik çalışmalarımız sadece malzeme seçimleri için değil ekibimizin müşteri taleplerini en doğru biçimde karşılamasıyla da insan ilişkilerini doğru kullanmasından dolayı önem kazanır. Proje döngülerinde genel prensip olarak her aşama kendisinden sonra gelen aşamalar için temel oluşturur. Fabrika proje çizimleri statik çizimler ve detaylı imalat çizimleri olarak 2'ye ayrılır.

Statik çizimler; ruhsat projesi olarak bilinir. Bu çizim öncesinde yapı iznini almadan, bağlı bulunduğunuz belediyelere veya Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'ne başvurabilirsiniz. Röperli kroki-ebatlı kroki ve aplikasyon tutanağınızı aldıktan sonra inşaat ruhsatı için başvurabilirsiniz.

Detaylı imalat çizimleri için gerekli olan teknik belgeler bulunur. Bu belgeler arasında;

  • Çelik, karkas binaların, çelik yapı hesaplarında 1/10, 1/20 ve 1/100 ölçekli planlar,
  • Karkas ve betonarme binaların betonarme hesaplamaları ile 1/10, 1/20 ve 1/100 ölçekli plânlar,
  • Asma çatılı olan binalarda ise çatı hesabı ile gerekli ölçekte bulunan plandan oluşan teknik belgeler yer alıyor.

 

Fabrika Projesi Tasarlama ve Mimari Örnekleri

 

Yaptırmak istediğiniz fabrika planları için tüm faktörleri göz önüne alarak ihtiyacı analiz etmeniz gerekir. Ortaya çıkan çözüm önerileri içerisinde en iyi alternatif fikri seçmek ve iyi bir planlama yapmak sizleri amacınıza ulaştırır. Proje tasarlama süreci mantıksal çerçeveye oturmuş iki temel süreç kapsamında ele alınır. Analiz ve planlama aşaması bu süreçleri ifade eder. Analiz aşamasında mevcut olan durumun detaylı analizi yapılır. Yapılan analizler sonucunda ortaya konan hedefe ulaşılması için izlenecek yol belirlenir. Planlama aşamasında ise belirlediğiniz strateji ve hedefler doğrultusunda proje teklifi detayları oluşturulur.

Fabrika mimarisinde projeleriniz tecrübeli mimar kadromuz tarafından en son teknoloji ürünü yapay zeka destekli programlar kullanılarak hazırlanıyor. İnşaat sahasını gezip çevresel koşulları inceliyoruz. Elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda enerji verimliliği, binalarda ısı, deprem, otopark, sığınak, yangın, imar ve fabrika aydınlatma projelerini ele alıyoruz. Hedef bütçe oluşturulmasını ve malzeme seçeneklerini değerlendiriyoruz. Proje üzerinde çalışırken çatı, iç bölümler, çelik ve beton malzemelerin yerleştirilmesi, depo, havalandırma ve ebatları konusunda detaylı çizimleri yapıyoruz. Islak hacimler ve küpeşte bağlantı detayı gibi son ve ince ayrıntıları çizdikten sonra beğeninize sunup, onayladığınız projeleri ilgili mecralara gerekli yasal süreçler için gönderiyoruz.

Fabrika projelerinizde hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek tasarımlar için hizmetinizdeyiz.

Bir projeniz var mı?

Bize Ulaşın !