Güneşli Ev Projesi - CG CONCEPT
CG CONCEPT

Güneşli Ev Projesi

Dekorasyon
 • Başlangıç Tarihi:
  05.2018
 • Bitiş Tarihi:
  07.2018
 • Müşteri:
  Güneşli Ev Projesi

Ev Dekorasyonunda Mobilya Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Evinize mobilya seçerken yaşam tarzınız, ihtiyaçlarınız, istekleriniz ve dekorasyon stiliniz belirleyici rol oynar. Estetik ve fonksiyonel ürünler tercih ederek uzun ömürlü ve keyifli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Güneşli ev projesi, modern bir ev dekorasyonu için gerekli mobilyalar ile konumlandırılmasını net bir şekilde belirtir. Renk uyumu ve aksesuar kullanımını göz önünde bulundurarak dekorasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Mobilya Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler Nelerdir?

Her mobilya her eve uygun olmadığı için bazı kriterleri dikkate almanız gerekir. Bu noktalar şöyle;

 • Dekore edeceğiniz oda boyutunu öğrenmek. Alan ölçüsü alarak doğru adımlar atabilirsiniz.
 • Odanın şeklini bilmeniz gerekir. Kare, dikdörtgen, yuvarlak ya da L tipi odalara ayrı mobilya tercihi yapılır.
 • Üretim malzemesi ev dekorasyonu üzerinde etkili bir role sahiptir. Deri, keten veya kadife gibi birçok kumaş türü arasından seçim yapabilirsiniz. Mobilyanın detaylarının diğer eşyalar ile de uyumlu olması önemli bir noktadır.
 • Sayısız renk alternatifi bulunan eşyalar klasik, country, modern veya avangart stillerde tasarlanır.
 • Konforu ön planda tutara vücut sağlığınıza uygun tercihler yapabilirsiniz.
 • Evde yaşayan kişi sayısı, koltuk ve masa gibi mobilyaların büyüklüğünü doğrudan etkiler.
 • Birbiri ile uyumlu eşyalar, estetik bir bütünlük yakalamanızı sağlar.

Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu Nasıl Olur?

Ev dekorasyonu bireylerin ihtiyaçları ile birlikte zevkleri de esas alınarak yapılır. Renkler, yaşam alanlarının belirleyici unsurları arasında yer alır. Dengeli bir renk dağılımı, hayallerinizi süsleyen bir stil yaratmanızı sağlar. Uyumlu ve zıt tonların kullanımı, evlerinize derinlik katabileceği gibi etkileyici bir kombinasyonun da habercisidir.

Doku ve desenlerle zenginleştirilen mobilyalar, doğru adımla karmaşık bir dekorasyonun önüne geçer. Koltukların üzerinde bulunan kırlentler görsel geçiş sağlar. Açık tonların bulunduğu evler ise modern tablolar ile şekillenebilir.

Odaya Uygun Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonu salon, yatak ve çocuk odası, banyo ve mutfak gibi odalardan meydana gelir. Odaya uygun dekorasyonlar ile kişiliğinizle uyumlu yaşam alanları yaratabilirsiniz. Salonlarda oturma alanı tercih edilip sehpa, halı ve aksesuarlar seçilir.

Yatak odasında yatak ve mobilyalardan sonra aydınlatmaya geçilebilir. Çocuk odası, miniklerin ilgi alanlarına yönelik tasarlanır. Belirli bir tema baz alınabilir. Banyo dolap, fayans, lavabo, ayna ve aydınlatma ile aksesuarlar kullanılarak gerçekleştirilir. Mutfakta ise tezgah, bar, masa ve sandalye seçimi ile keyifli bir ortam yaratılır. Ev dekorasyonu; stil, ihtiyaç, istek ve yaşam alanının teknik detayları ile gerçekleştirilip huzurlu bir ortama dönüştürülür.

Cuma Güzey CG Konsept Mimarlık projelerinizde, hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek tasarımlar için hizmet sunuyor.