Fındıkzade Bina - CG CONCEPT
CG CONCEPT

Fındıkzade Bina

Dekorasyon
 • Başlangıç Tarihi:
  01.2017
 • Bitiş Tarihi:
  03.2017
 • Müşteri:
  Fındıkzade Bina

Bina Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bir ev seçerken binanın dış görünümü yani ilk intiba her zaman çok önemlidir. Yaptığınız işin kalıcı olması ve göz alıcı olması için bina dekorasyonuna önem vermelisiniz. İnşaatlarda, binalarda dönem dönem farklı dekorasyon malzemeleri ön plana çıkıyor. Cam kaplamalar, ahşap kaplamalar, mozaik, amerikan siding gibi uygulamalar binaların albenisini artırmak üzere uygulanıyor. Bina dekorasyonu günümüzde üzerinde durulan tasarım detayları içinde yer alıyor. Bazı bina dekorasyonları modern bazıları ise daha klasik çizgilerden oluşuyor. Fındıkzade bina örneğinde mermer ve ahşap uygulamalar göze çarpıyor.

Bina Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir bina dekorasyonununda görsellik başta olmak üzere fonksiyonellik, güvenlik, sürdürülebilirlik, yapı malzemeleri gibi birçok önemli kritere dikkat edilir. Bina dekorasyonu bir müşteri için ilk izlenimdir. Binanın sunduğu estetik görünüm iç yapısı hakkında da bilgi vericidir. Bina dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir.

 

 • Görsellik; bina dekorasyonunda estetik, bir yapının güzellik, uyum ve düzen gibi estetik değerlerini yansıtır. Estetik bir tasarım, bir yapının dış görünüşü hakkında detaylı bilgi verirken iç mekan hakkında da önemli bir yere sahiptir.
 • Güvenlik; bina dekorasyonunda güvenlik, kullanıcılarının sağlığı ve refahı için gerekli önlemlerin alınmasıdır. Güvenli bina tasarımı çevresel faktörlerin, doğal afetlerin, hırsızlık ve diğer güvenlik risklerinin dikkate alındığı tasarımlardır.
 • Sürdürülebilirlik; bina dekorasyonunda sürdürülebilirlik, çevresel etkileri minimize ederek gelecek nesillere sağlıklı bir yaşam alanı bırakma amacı ile yaşama geçirilir. Sürdürülebilir bir bina tasarımında kullanım ve bakım sırasında çevre kirliliğini azaltarak enerji tasarrufu sağlamak hedeflenir.
 • Yapı malzemeleri; bina tasarımında yapı malzemeleri, tasarımın dayandığı en temel unsurdur. Cam, mermer, ahşap gibi yapı malzemeleri, binaların dayanıklılığı, enerji verimliliği, estetiği ve maliyeti üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bina dekorasyonunda kullanılan yapı malzemeleri, başta tasarımın amacına ve bütçeye göre belirlenir.

 

Bina dekorasyonuna başlamadan önce beklentiler ve bütçe doğru belirlenmelidir. Alanında uzman bir ekip ile yaptığınız dekorasyon çalışmalarında beklentileriniz ve bütçeniz en doğru şekilde planlanır.

 

Cuma Güzey CG Konsept Mimarlık projelerinizde, hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek tasarımlar için hizmet sunuyor.