Güzellik Merkezinde En İyi Tasarım Nasıl Olmalı? - CG CONCEPT
CG CONCEPT

Güzellik Merkezinde En İyi Tasarım Nasıl Olmalı?

14 Ocak 2023

Güzellik merkezlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Günümüzde kullanılan yeni teknolojiler, çeşitli bakım yöntemleri sunuyor. Birçok kişi en ufak bir bakım işlemi için bile güzellik salonlarını tercih ediyor. Dolayısı ile güzellik merkezlerinde sadece uygulamalar değil tasarımlar da ön plana çıkıyor. Güzellik merkezlerinin daima hijyenik görünmesi, bakım ürünlerinin yerleştirileceği raf sisteminin özenle belirlenmesi ve günlük temizliğe uygun bir zemine sahip olması güzellik merkezinde en iyi tasarım için başlıca uygulamalardır.

Güzellik merkezinize gelen erkek ve kadın müşterilerinin ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun olacak şekilde ekipmanların ve bölmelerin belirli standartlara uygun olarak yapılması gerekir. Bunun için bir mimar tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde mekanın ihtiyacı olan tüm detaylar, işletme sahibinin beklentileri, bilgi ve tecrübeler harmanlanarak, en iyi tasarımlar planlanır.

Güzellik Merkezi Dekorasyon Hizmetleri Nelerdir?

Güzellik merkezleri için müşterinin ilk izlenimi çok önemlidir. Düzenli, iyi ışıklandırılmış, geniş ve ferah görünüme sahip güzellik merkezlerinde konfor daima ön planda tutulmalıdır. Güzellik merkezinde en iyi tasarım uygulamaları sayesinde beklentilere uygun hizmetler verilebilir. Güzellik merkezi dekorasyon hizmetleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Güzellik merkezinin özelliklerine uygun olacak şekilde yüksek ya da asma tavan,
  • Güzellik merkezine uygun olan zemin döşeme uygulamaları,
  • Güzellik merkezine uygun olacak şekilde duvar dekorasyonu
  • ​​Güzellik merkezine en uygun aydınlatma sistemleri
  • Güzellik merkezinin ihtiyaçlarına uygun ürün raf sistemleri
  • ​​​​​​​Güzellik merkezinin uygulamalarını gerçekleştireceği işlem odalarının, işleme uygun dekorasyonu,
  • ​​​​​​​Güzellik merkezinin ihtiyaçlarına uygun oturma grupları

Mimarlar tarafından yapılan değerlendirmeler ve güzellik merkezi sahibinin beklentileri doğrultusunda mekan için en uygun tasarım planlaması yapılır.

Güzellik Merkezi Tasarımında Neden Mimar ile Çalışmalısınız?

Güzellik merkezi tasarımı için nelere ihtiyacınız olduğu konusunda bilgi ve tecrübelerinden yararlanan mimarlar, isteklerinizi özenle dinliyor, her şeyin kontrolünüz altında olmasını sağlıyor. İstekleriniz doğrultusunda hazırladıkları tasarım planını, sizlerin onayını aldıktan sonra yaşama geçiriyorlar. Belirlenen bütçenin dışına çıkmayacak şekilde merkezin ihtiyacına uygun malzemeleri belirliyorlar ve seçimlerini özenle yapıyorlar. Mimarla çalışmanın en büyük avantajlarından biri de belirlenen süre içerisinde merkezin teslim edilecek olmasıdır.

Cuma Güzey CG Konsept Mimarlık projelerinizde hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek tasarımlar için hizmet sunuyor.

 

Genel kategorisinden