Anahtar Teslim Proje Neleri Kapsar? - CG CONCEPT
CG CONCEPT

Anahtar Teslim Proje Neleri Kapsar?

6 Kasım 2023

Anahtar teslim proje, bir mekanın tüm işlemlerinin tamamlanması ve alıcıya eksiksiz olarak teslim edilmesidir. Projeyi yüklenen firmanın tasarımı yapılacak mekanın tüm masraflarını karşılayarak, proje sözleşmesi kapsamında eksiksiz teslim etmesi gerekir. Anahtar teslim projeler, günümüzde mimarlık firmalarından en çok talep edilen hizmetler içinde yer alır. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişiler, anahtar teslim proje hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmak ister.

Mimarlık firmaları tarafından hazırlanan anahtar teslim projeler, teklif aşamasından mimari takip ve teslim sürecine kadar birçok adımdan oluşur.

Anahtar Teslim Projeler Hangi Aşamalardan Oluşur?

Anahtar teslim proje, kişinin istek ve ihtiyaçlarına göre yapılır. Alanında uzman mimar ekibi, kişilerin istek, ihtiyaç ve beklentilerini dinler en uygun proje çizimlerini yapar. Anahtar teslim proje yaptırmak isteyen kişiler, 3 boyutlu çizimler sayesinde projenin sonucuna en yakın halini görebilir. Böylece daha kolay karar verebilirler. Anahtar teslim projeler şu aşamalardan oluşur.

  • Fiyat Teklifi: Mimarlar sizle görüştükten sonra projeniz hakkında gerekli verileri alır. En kısa sürede tarafınıza projelendirme hizmeti detayları ile fiyat teklifini iletir.
  • Projelendirme: Süreci tüm detayları ile inceledikten sonra teklifi onayladığınızda haklarınızı koruyan sözleşme imzalanır. Mimarınızın her detayı ile yakından ilgilendiği projelendirme süreciniz güvenle başlamış olur. Projenizin ilk sunumu 3 boyutlu görseller ile son halini görebileceğiniz şekilde hazırlanır. Taleplerinize göre revize edilir ve tüm detayları ile uygulama çizimleri yapılır.
  • Dekorasyon: Önce mekanın altyapı işleri başlatılır. Eş zamanlı olarak ıslak zemin, parke, mobilya, aydınlatma gibi ürün siparişleri verilir. Satın alınması kararlaştırılan ürünler iç mimarınız tarafından listelenir.
  • Mobilya ve Aydınlatma: Tadilat işleri tamamlandıktan sonra mobilya montajları ve aydınlatma gibi ürün sevkiyatları sayesinde proje adım adım projelendirme görselleri ile aynı görüntüye ulaşmaya başlar.
  • Mimari Takip: Tüm süreç iç mimarınızın bizzat takip ve kontrolü ile yürütülür. Anahtar teslim projenizi mimarınızın hazırladığı raporlar ile yakından takip edebilirsiniz.

Anahtar teslim proje için siz de mekanınıza uygun çözümler yaratabilirsiniz. Cuma Güzey CG Konsept Mimarlık projelerinizde hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek tasarımlar için hizmet sunuyor.

 

Genel, Mimari kategorisinden