Bahçeşehir Villa Projesi - CG CONCEPT
CG CONCEPT

Bahçeşehir Villa Projesi

Dekorasyon
 • Başlangıç Tarihi:
  07.2021
 • Bitiş Tarihi:
  09.2021
 • Müşteri:
  Bahçeşehir Villa Projesi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Officiis expedita, modi quibusdam vitae. Accusamus nisi dolorum laborum, exercitationem fugiat obcaecati repudiandae, doloremque enim magnam officia iusto cupiditate voluptatem quidem ipsum ex maxime quae non facilis inventore dignissimos ut ea expedita velit, corrupti dicta! Quae fugit reprehenderit illum tenetur saepe magni perspiciatis, similique ea eligendi sit quis fugiat, possimus voluptatibus eius! Odio quas at, nihil nobis blanditiis voluptas libero maiores rerum!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Perferendis culpa illo optio libero nam, error amet modi explicabo quaerat ratione!

Villa Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli ?

Villalar, modern veya göz alıcı bir tasarım yaratmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alır. Bununla birlikte istenilen tasarımı yaratmak ve iç-dış mimarlığı en iyi şekilde yansıtmak için bazı püf noktalara dikkat etmek gerekir. CG Konsept Mimarlık Bahçeşehir Villa projesindeki tasarımlarıyla sınırların ötesinde bir çalışma yaptı. Yazımızda, villa dekorasyonu nasıl yapılır sorusu eşliğinde dikkat etmeniz gerekenleri derleyeceğiz.

Villa Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Villa projelerinde en önemli unsurlardan biri de dekorasyondur. Villa alanının iyi değerlendirilmesi ile birlikte iç mekân dekorasyonun da gözden kaçmaması gereken ayrıntılarla ele alınması gerekir. Villa dekorasyon fikirlerinizi, en uygun haliyle yansıtmak için mutlaka uzman mimarlık ofisleriyle çalışmanız fark yaratır. Villanızın dekorasyonunda göz önünde bulundurmanız gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • İşlevsellik ve konforluk,
 • Aydınlatma ve ışıklandırma,
 • Renk, aksesuar ve mobilya seçimleri,
 • Alan içi döşemeler, birleştirmeler ve bölmeler,
 • Renk uyumu ve dekorasyon teması.

Villa görünümünde özgünlüğü yakalamak istiyorsanız yukarıdaki her bir etkene dikkat etmenizi öneririz. Özellikle modern veya lüks bir dekorasyon planınız varsa konfor-işlev ve alan planlamasına ayrıca göz atmanız gerekir. Bunun yanında iç mekânın dikkat çekmesi için renk uyumu, mobilya düzeni ve alan içi döşemelere de dikkat etmek önemlidir. Yine villa dekorasyonunda alanın kullanımında öne çıkarmak istediğiniz genişlik, minimalistlik veya modern tarza uygun döşeme ve mobilya-aksesuarları belirleyebilirsiniz.

Villa Projelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kendi villa projeniz için istek ve zevklerinizi dikkate alan mimarlık ofisleriyle çalışmak önemlidir. Mimari tasarım alanında uzmanlaşan kişiler, proje ve dekorasyon aşamasında size gerekli bilgi ve fikirleri sunar. Böylelikle kendi zevklerinizi nasıl uygulamaya dökebileceğinizi de görmüş olursunuz. Villa proje ve dekorasyonunda göz önünde bulundurulması gereken ise kullanım amacını belirlemedir. Ayrıca iç ve dış mekân kullanımının nasıl ve ne şekilde gerçekleşeceğini de hesaplamak şarttır.

Villa dekorasyonunda ise özellikle zemin, iç mekân düzenlemesi ve alan planlamasına özen göstermek gerekir. Villa genişliğine uygun olarak alanın nasıl değerlendireceğini belirlemelisiniz. Bu noktada uzman mimarlarla çalışarak dekorasyon tarzınızı yansıtacak iç mekân düzenlemesini ele alabilirsiniz. Eğer villa tasarımlarınızda ve projelerinizde gerekli uzman desteğini almak isterseniz CG Konsept Mimarlık villa projelerimize göz atabilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.