Ofislerde Makam Odaları Tasarımı Nasıl Olmalı? - CG CONCEPT
CG CONCEPT

Ofislerde Makam Odaları Tasarımı Nasıl Olmalı?

6 Kasım 2023

Ofislerde makam odaları en özenle tasarlanan alanlardır. Aynı zamanda makam odası tasarımı, planlanması en zor alanlardan da biridir. Makam odası tasarımlarında kurumun kimliğine uygun öğeleri kullanmanız, kurumu temsil eden yöneticinin seviyesine uygun öğeleri seçmeniz gerekir.

Tasarımda malzemeler ve yaratıcılık ile sonsuz dekorasyon fikirleri ortaya çıkabilir. Genel olarak önceliğin konfor, estetik ve esneklik olduğu ofislerde makam odaları dekorasyonunda klasik ve modern stiller uygulayabilirsiniz. Verimlilikten imaja birçok detayın hesaba katılması gereken makam odası tasarımı için profesyonel destek almanız süreci daha kolay hale getirir.

Makam Odası Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kamu ve özel sektörün üst kademelerinde çalışan kişiler için hazırlanan makam odası tasarımları kişilerin yönetim derecelerine göre hazırlanabilir. İş verimliliğini artıracak kurum imajına uygun ortamlar oluşturmak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.

Uygun Renk Seçimi: Ofis için seçtiğiniz renkler, şirketin markasını ve imajını yansıtmalıdır. Şirketin markası ve logo renkleri ile uyum içinde olacak nötr tonlar, markanın vurgulanmasına yardımcı olur. Nötr renkler ofis iç mekanlarında daha profesyonel, uyumlu ve güçlü bir imaj yaratır. Makam odanız için renk seçimi yaparken bu özellikleri dikkate almanız şirketinizi en iyi şekilde tanıtmanızı sağlar.

Doğru Aydınlatma: Ofis içi tasarımlarda aydınlatma çok önemlidir. Makam odalarında özellikle aydınlatma, üretkenlik sağlayacak kadar parlak, kullanıcının gözü olumsuz etkilemeyecek kadar loş olmalıdır. Bu mekanlarda öncelikle doğal aydınlatmalardan yararlanmalısınız. Mekan içinde alınabilen maksimum doğal aydınlatmayı sağlandıktan sonra dekorasyona uyumlu led ve tavan aydınlatmalarından yararlanabilirsiniz.

Konforlu Mobilyalar: Makam odası mobilya seçiminde öncelik kaliteli ve konfor olmalıdır. Mekan içinde verimliliği artırmak için ergonomik çalışma masaları ve oturma grupları seçmelisiniz. Profesyoneller için seçtiğiniz uygun sırt desteği sağlayan mobilyalar, verimli bir gün geçirmelerini sağlar.

Dekorasyon: Makam odalarında kullanacağınız dekorasyon elemanları sayesinde mekana özgünlük katabilirsiniz. Makam odası tasarımı tablo, bitki gibi dekorasyon elemanları sayesinde çok daha uyumlu bir atmosfer yaratabilir.

Depolama: Makam odaları, ofis yaşamının ana yönetim noktalarıdır. Bu nedenle oda içinde önemli dokümanların korunabileceği dekorasyona uyumlu, gizli bölmeli depolama çözümlerine de yer verebilirsiniz.

Makam odası tasarımı için siz de mekanınıza uygun çözümler yaratabilirsiniz. Cuma Güzey CG Konsept Mimarlık projelerinizde hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek tasarımlar için hizmet sunuyor.

 

Genel, Mimari kategorisinden