Optik Ofis Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli? - CG CONCEPT
CG CONCEPT

Optik Ofis Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

14 Ocak 2023

Çalışanların kendini bir labirentte gibi hissettiği, çok bölmeli, koyu renkli ofis dekorasyonları yerini açık alanlara, doğal aydınlatmalara ve kaliteli malzemeler ile tasarlanmış şık dekorasyonlara bıraktı. Optik ofis dekorasyonu, geleneksel ofis dekorasyonlarından modern ofis tasarımlarına geçişin en iyi örneklerindendir.

Modern ofisler, çalışanların mutluluğu ve yaratıcılığı üzerinde önemli etkilere sahiptir. Modern ofis takımlarıyla çalışanlarınızın motivasyonunu yükseltebilir, kurum kültürünüze genç ve dinamik bir görünüm katabilirsiniz. Dekorasyonu CG Konsept tarafından yapılan Luxe Optik Ofis, müşterilerinin keyifli ve rahat hareket ederek mutlu bir alışveriş yapabilecekleri bir ortam sunuyor.

Optik Ofis Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Optik ofis dekorasyonu yaparken öncelikli mekanın boyutlarını bilmeniz, sonrasında eşya yerleşimini ayarlamanız gerekir. Küçük bir ofiste geniş eşyalar tercih etmek yerine minimal tasarımlar sayesinde ferah ve verimli bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Modern bir ofis tasarlarken dikkat etmeniz gereken detayları inceleyelim:

  • Mekanda Kullanılan Renkler: Modern ofis dekorasyonunda; ofis mobilya ve duvar renk tonları seçiminden pencerelerde kullanılacak perdelere kadar tüm ekipmanlar özenle seçilir. Modern ofislerde açık ve soft renkler daha çok tercih edilir. Amaç yaratıcılığı desteklenmesidir. Modern ofislerde kahve, gri, siyah gibi koyu renkler detaylarda kullanılan renklerdir. Optik ofis dekorasyonu alanın havasını hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak değiştirmek için bambu gibi bitkilere de yer veriyor.
  • Öncelik Çalışanların Konforu: Konforun ön plana çıktığı modern tasarımlar, kendine has tarzları ile doğal ve şık bir görüntü sunar. Optik ofis dekorasyonu, her zaman konforu ön plana çıkarır. Çalışanların konforlu zamanlar geçireceği geniş oturma alanları ve minimal mobilyalar modern ofislerin temel dekorasyon fikirlerindendir. Modern ofislerde sade çalışma alanlarında; minimal tasarımlara sahip koltuklara, sehpa ve masalara rastlayabilirsiniz.
  • Aydınlatma ve Aksesuar Seçimi: Modern ofis dekorasyonunda en çok göze çarpan detaylardan biri de aydınlatma ve aksesuar seçimidir. Gizli aydınlatmalara yer verilen modern ofis tasarımlarında, minimal tasarımlara sahip aksesuarlar kullanılır. Duvardan tavana, zeminden masa üstü aydınlatmalara birçok farklı seçenek sunan modern ofis aydınlatmaları, mekanın havasını değiştiren en önemli detaylardır. Aydınlatmalar ofislerde, çalışanların motivasyonunu da yükselten en önemli unsurlardan biridir.

Cuma Güzey CG Konsept Mimarlık projelerinizde hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek tasarımlar için hizmet sunuyor.

Genel kategorisinden