Güzellik Merkezi Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli? - CG CONCEPT
CG CONCEPT

Güzellik Merkezi Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

18 Nisan 2023

Güzellik merkezi, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için işlevsel ve rahatlatıcı bir atmosfere sahip olmalıdır. Güzellik merkezi dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken birçok faktör vardır. Bunlar; renk seçimi, aydınlatma, mobilya seçimi, depolama yerleri ve dekoratif dokunuşları barındırır. CG konsept mimarlık dekorasyona başlamadan önce bir tema seçerek merkezin tarzını ve hizmetlerini yansıtmayı amaçlar. Nez Demir Gebze, Ereğli, Ankara ve Antalya şubelerinde gösterdiğimiz özeni tüm işlerimize katmaya çalışıyoruz.

 

Güzellik Merkezi Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

 

Dekorasyonda kullanacağımız renkler, mobilyalar, malzemeler ve aksesuarlar arasında uyumu ve dengeyi sağlıyoruz. Renkler ortamın enerjisini ve atmosferini etkileyeceğinden dolayı kullanılacak mobilya ve ürünlere uygun tarzı seçiyoruz. Tasarlanan alanın aydınlık ve ferahlık sağlaması açısından yeterli ışıklandırma sistemlerini planlıyoruz. Işıklandırma hem ortamın görünümünü hem de çalışma kalitesini artırır. Doğal ışıktan da faydalanan firmamız odaların farklı bölümlerinde farklı aydınlatma seçenekleri sunarak, müşterilere istedikleri ışık miktarını sağlayabilir.

 

Güzellik merkezi dekorasyonunda dikkat edilmesini gereken kuralları şu şekilde sıralayabiliriz;

 

  • Güzellik merkezi dekorasyonu için sıcak, dinlendirici ve rahatlatıcı bir hava yaratmak için pastel tonlardaki renkler tercih edilebilir.
  • Ayrıca ortama enerji katmak için duvarlarda canlı renkler kullanarak hareket kazandırıyoruz.
  • İş ortamında rahat mobilyalar kullanmak önemlidir. Müşterilerinizin uzun süre oturmaları gerekeceği için, rahat koltuklar ve minderler kullanabilirsiniz.
  • Dekorasyonda depolama alanları da işletmelere büyük avantaj sağlayan tasarım çeşitleri arasındadır.
  • Güzellik merkezinde pek çok ekipman ve malzeme bulunur. Bu nedenle depolama alanı sıkıntısı yaşamamanız için yeterli miktarda dolaplar ve rafları tasarlıyoruz.
  • Ayrıca ortamın daha şık ve daha kaliteli görünmesi için dekoratif dokunuşlar ile merkezinizin ambiyansı değiştiriyoruz.

 

Güzellik Merkezi Dekorasyonunda Neler Tercih Edilir?

 

Güzellik merkezi dekorasyonu tasarımı kaliteli hizmet ve şık bir atmosfer yaratmak için oluşturulan bir dizayndır. Kullanılan malzemeler arasında metal, ahşap, cam ve kompozit malzemelerin kombinasyonlarından oluşan materyaller tercih edilerek kullanılır. Çeşitli fikirler üreterek tasarımını yaptığımız güzellik merkezlerinde duvar malzemeleri ile alana farklılık katmaya devam ediyoruz. Yer döşemelerinde olduğu gibi duvarlarında daha kolay ve rahat bir şekilde silinip, temizlenebilmesi için özel malzemeler kullanıyoruz. Bitkiler, duvar sanatı, tasarımsal dokunuşlar ve dekoratif ürünler ile destekleyerek güzellik merkezinin ambiyansını iyileştiriyoruz.

 

Cuma Güzey CG Konsept Mimarlık projelerinizde, hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek tasarımlar için hizmet sunuyor.

Genel kategorisinden